Do góry

Wydarzenie

TO WSZYSTKO BYŁO - finał projektu Art Generacje na Mokotowie
Dom Zabawy i Kultury DZiK w Warszawie
23.04.2018
Opis wydarzenia: 

23 KWIETNIA - PRZYJDŹ/ZOBACZ/ZAPAMIĘTAJ

Zapraszamy na finał międzypokoleniowego projektu Art-Generacje Mokotów – spektakl „To wszystko było”. Spektakl odbędzie się w dwóch turach 18:00 i 19:30

Art-Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego uczestnikami są seniorzy, osoby dorosłe wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4. 

Tematem tegorocznej edycji projektu jest PAMIĘĆ – zbiorowa i indywidualna; rozumiana jako zjawisko ulotne i stałe, jako coś, co często szwankuje i coś, co może być niezawodne.

Na kanwie wspomnień, opowieści, zasłyszanych i pogłębionych historii uczestnicy wraz z prowadzącymi stworzyli interaktywny pokaz, który dotyczy ich rozumienia pamięci oraz przywołuje
postaci-bohaterów, które chcieliby upamiętnić. W pokazie pojawią się sceny teatralne, utwory hiphopowe oraz takie postacie takie jak Jakub Błaszczykowski, Adam Mickiewicz, Maria Skłodowska-Curie oraz „wszystkie babcie świata”. Kim te postacie są dla Igora, Grażyny i Basi? Czy pojawiają się we wspomnieniach Dawida, Kazimierza i Patryka?

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury po raz czwarty udowadnia, że seniorzy oraz młodzież potrafią i chcą wspólnie działać, tworzyć, poznawać i uczyć się od siebie nawzajem. 

Galeria dokumentująca prace nad projektem - https://www.facebook.com/pg/dramaway/photos/?tab=album&album_id=22750584...

Opieka merytoryczna, trenerki dramy prowadzące grupę - Maria Depta, Aldona Żejmo-Kudelska 
Reżyseria- Jarosław Rebeliński
Oprawa muzyczna – Michał Proceente Kosiorowski

Wstęp wolny, prosimy o rezerwację miejsc: monika.zielinska@dramaway.pl, tel. 505290648

Organizatorem projektu jest Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury. Projekt finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Partnerami projektu jest Dom Zabawy i Kultury DZiK, Dom Pomocy Społecznej Pracownika Oświaty przy ul. Parkowej, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 przy ul. Dolnej. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Kampus.