Do góry

Wydarzenie

Workshop Live Wire 5Rhythms ROOTS
Kraków
Od 26.01.2018 do 28.01.2018
trybonmonika@gmail.com
Opis wydarzenia: 

Kiedy patrzę z perspektywy teatru na naszą praktykę, zachwyca mnie to, że możemy przemienić ją w sztukę, tę sztukę w świadomość, a naszą świadomość w działanie!
Odzwierciedlamy życie, pochłaniamy każdy kęs tego, co ono oferuje i oddajemy to w tańcu, wciąż i na nowo. 
Wątki rytmów żyją i oddychają w naszej skórze. Poprzez doświadczanie tych cudownych map zanurzamy się głębiej, nadajemy fizyczny i emocjonalny wyraz definiując, odkrywając i badając przeciwną stronę wszystkiego, co znamy. 
Żyjąc tą praktyką ucieleśniamy wszystkie rytmy poprzez każdy oddech, poprzez każdy ruch. Każdy gest jest przedłużeniem naszego ciała, serca, umysłu i ducha. Poetycka kraina możliwości. Swobodna, żywa odpowiedź na to, co w tym momencie dzieje się w nas, dookoła nas, wszędzie.
My jako istoty kreujące wyrażamy zmianę, oferując siebie i nasze historie z tego miejsca Live Wire głęboko wewnątrz nas. Wrażliwa, elektryczna warstwa nieprzewidywalnych możliwości, która żyje w naszych kościach i pomaga każdemu z nas doświadczać życie głębiej, bardziej prawdziwie z wiarą, humorem, miłością i zaufaniem do tego, co nieznane. 
Z korzenia do korzenia... 
Stwórzmy razem to coś zwane miłością. Do zobaczenia, 
Lorca

Tym razem znów tańczymy w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jest parking, oraz dogodny dojazd tramwajem z dworca PKP lub centrum. 

Nauczyciele
Lorca Simons - urodziła się i wychowała w Forth Worth w Teksasie. Dzięki swemu ojcu od dzieciństwa uczestniczyła w życiu eksperymentalnego teatru Hip Pocket Theater www.hippocket.org Brała udział w wielu sztukach, niektórych wyreżyserowanych przez jej ojca Johnnego Simons oraz wyprodukowanych i zaprojektowanych przez jej matkę Diane. Występowała również z HTP w Szkocji podczas festiwalu Eidnburgh Fringe oraz w londyńskiej sali koncertowej Królowej Elżbiety. Była studentką Akademii Sztuki w Północnej Karolinie www.uncsa.edu Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii pracując nad własnymi pomysłami. Uczestniczy w produkcjach od Off Broadway do projektów eksperymentalnych, a jej talenty można podziwiać w telewizji oraz filmie. Pomimo, że wychowana została w duchu teatru tradycyjnego podążyła za swoim instynktem pod skrzydła Gabrielle Roth, co zaowocowało 19 latami kreatywnej i owocnej współpracy. Lorca z pasją zaraża innych zachwytem nad transformacyjnym procesem metody 5Rytmów. 

Tom R. Schulz - jest profesjonalnym muzykiem tańczącym 5Rytmów już od 20 lat. W latach 2004/2005 wziął udział w szkoleniu nauczycielskim „Waves” prowadzonym przez Gabrielę Roth, a w latach 2009/2010 uczestniczył w jej nauczycielskim kursie „Heartbeat”. Tom jest również tłumaczem trzech jej książek na język niemiecki: „Maps to Ecstasy”, „Sweat Your Prayers” (polskie wydanie: „ Uwolnij ciało, ucieleśnij duszę”) oraz „Connections” (polskie wydanie: „Połączeni”). Tom prowadzi warsztaty 5 Rytmów już od 15 lat i współpracuje z Lorcą Simons podczas jej warsztatów „Live Wire”, co dostarcza mu ogromną satysfakcję oraz mnóstwo inspiracji.

Warsztat zaczniemy w piatek o 17.00 i jest to jak zwykle wieczór otwarty dla wszystkich, na który można przyjść nawet w ostatniej chwili. Cały warsztat zakończymy w niedzielę około godziny 17.00 
Zaopatrzcie się w wodę i wygodne ubrania. Podczas warsztatu będzie godzinna przerwa na obiad. Można przynieść swoje jedzenie i zjeść na miejscu, ale nie będzie mozliwości podgrzewania :( W okolicy są bary i kanjpki. 

Organizacja czasu:
Piątek 17.00-22.00 wieczór otwarty 
Sobota 11.00-17.00
Niedziela 11.00-17.00 

Inwestycja:
600 zł - całość 
500 zł - early bird do 30 listopada 2017 
70 zł - piątek wieczór 
10% zniżki od każdej ceny dla studentów i osób samotnie wychowujących dzieci. 
100 zł - zaliczka rezerwacyjna, która zapewnia miejsce na warsztacie 
Oprócz early birds całość można wpłacić na miejscu po wpłacie zaliczki na konto. 

Kontakt do organizatora: 
Monika Tryboń 
trybonmonika@gmail.com
794-789-079 

Konto do wpłat:
Weronika Wolny
84 1050 1445 1000 0091 3031 4041
tytuł: 5Rytmów - Imię i Nazwisko 
 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2008356089408342/?notif_t=plan_user_invi...