Do góry

Wydarzenie

Finał projektu Art Generacje Bielany / RAMY PAMIĘCI
Mediateka Start-Meta, Szegedyńska 13A
28.05.2018
adam.gasecki@dramaway.pl
Opis wydarzenia: 

PRZYJDŹ/ZOBACZ/ZAPAMIĘTAJ

Zapraszamy na finał międzypokoleniowego projektu Art-Generacje Bielany – performance „Ramy pamięci”. Wydarzenie odbędzie się odbędzie się w dwóch turach - 28 maja o godzinie 18 oraz 29 maja o godzinie 18. 

Art-Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego uczestnikami są seniorzy oraz młodzież.

Tematem tegorocznej edycji projektu jest PAMIĘĆ – zbiorowa i indywidualna; rozumiana jako zjawisko ulotne i stałe, jako coś, co często szwankuje i coś, co może być niezawodne.

Na kanwie wspomnień, opowieści, zasłyszanych i pogłębionych historii uczestnicy wraz z prowadzącymi stworzyli wydarzenie artystyczne, opowieść wizualno-dźwiękową o czterech postaciach bardziej i mniej realnych, konfrontujących się ze sobą w wyniku zdarzeń, w których muszą się odwołać do swojej pamięci. Te zdarzenia, a także wzajemne spotkania doprowadzają ich do refleksji o tym jak zostaną zapamiętani, czy w ogóle chcą zostać zapamiętani, a także co dla nich samych jest główną wartością w życiu.

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury po raz czwarty udowadnia, że seniorzy oraz młodzież potrafią i chcą wspólnie działać, tworzyć, poznawać i uczyć się od siebie nawzajem. 

Galeria dokumentująca prace nad projektem - https://www.facebook.com/pg/dramaway/photos/?tab=album&album_id=21341213...

Opieka artystyczna i merytoryczna - Monika Wyrzykowska, Adam Gąsecki

Wstęp wolny.

Organizatorem projektu jest Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury. Projekt finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Patronat honorowy nad projektem objął Burmistrz Dzielnicy Bielany, Pan Tomasz Mencina.
Partnerzy - Bielański Ośrodek Kultury, Bielański Ośrodek Kultury-Filia Estrady 112, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łomiankach, Mediateka Start-Meta.