Do góry

Wydarzenie

Bohater - Spektakl Teatru Forum
Warszawa
21.01.2018
magdalena.zarnawska@atd-czwartyswiat.org
Opis wydarzenia: 

Bohater w rodzinie z problemem alkoholowym to dziecko, które przyjmuje rolę dorosłego. Często rolę tę przyjmuje najstarsze dziecko. Bohater bierze na siebie różnorodne obowiązki, dąży do bycia najlepszym, zabiega o społeczną akceptację i stara się odwrócić uwagę od problemów rodzinnych. Nie potrafi odmówić pomocy. Nie uznaje, że posiadanie ograniczeń, jest normalną cechą człowieka.

Teatr Forum to interaktywna forma teatru stworzona przez brazylijskiego reżysera Augusto Boala, twórcę Teatru Uciśnionych. W Teatrze Forum nie ma klasycznego podziału na aktorów i widzów, aktorzy odgrywają spektakl, a widzowie zapraszani są do wejścia w rolę głównego bohatera i próby zmiany jego sytuacji poprzez proponowanie alternatywnych sposobów zachowania.

Spektakl został przygotowany przez grupę młodzieży Djynamo dzięki współpracy Stowarzyszenia ATD Czwarty Świat i Stowarzyszenia Interwencji Prawnej w ramach projektu Abused No More: Safeguarding Youth and Empowering Professionals.
( Erasums +)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod adresem: magdalena.zarnawska@atd-czwartyswiat.org

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2008356089408342/?notif_t=plan_user_invi...