Do góry

Wydarzenie

Bezsenność Jutki
Stowarzyszenie ŁAD Łódzka Akademia Dramy
17.06.2017
Termin składania zgłoszeń: 
17.06.2017
Projekt został dofinansowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi ze środków programu Bardzo Młoda Kultura w ramach konkursu Koalicje Kultury oraz przez UMŁ
hjgzella@ład.net
Opis wydarzenia: 

Spektakl ,,Bezsenność Jutki”, który pragniemy przedstawić Państwu i łódzkiej publiczności opowiada 
o łódzkim getcie w sposób metaforyczny - oczami dziecka. Właśnie taką formułę zaproponowała autorka książki Dorota Combrzyńska- Nogala, a twórcy spektaklu, zafascynowani jej sposobem narracji, animują akcję książki ,uzupełniając ją nowymi wątkami oraz współczesnymi odniesieniami i zebranymi wspomnieniami. 
Realizacji spektaklu podjęli się animatorzy Stowarzyszenia ŁAD Łódzka Akademia Dramy wraz z nauczycielami i uczniami czterech łódzkich szkół. Połączyli najbliższe sobie techniki teatralne takie jak wykorzystanie teatru plastycznego, wykorzystanie żywej muzyki, teatru cieni, 
Twórcy zaprosili do koalicji Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, które od wielu lat jest propagatorem dramy w edukacji, wychowaniu i profilaktyce.
Widowisko jest częścią projektu teatralno dramowego ,,Bezsenność Jutki”, złożonego z warsztatów dramowych prowadzonych dla uczniów w łódzkich szkołach i konferencji dla nauczycieli dotyczącej edukacji kulturowej w szkołach. 
Mamy nadzieję, że spektakl ,,Bezsenność Jutki”, którego realizacja przyniosła wszystkim wykonawcom wiele wzruszeń i niezapomnianych chwil, również dla Państwa będzie źródłem głębokich przeżyć i refleksji. 
Przedstawienie to wpisuje się w obchody 75 rocznicy Wielkiej Szpery. 
Pragniemy podziękować dyrekcji Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi za gościnność i udostępnienie sali koncertowej na potrzeby projektu.
Zapraszamy na spektakl.
Stowarzyszenie ŁAD Łódzka Akademia Dramy.