Do góry

Projekt

Karty podstawowe

"Teatr Relacji Biznesowych - FIRMA"
Warszawa, Polska
samofinansowanie

Do pierwszego projektu FIRMA zaprosiłyśmy z Michaliną  Frączek (współzałożycielka Teatru Praktycznego) dziewięć osób, które pracowały w firmach i korporacjach. Założyłyśmy, że jest to grupa uwikłana w bardzo złożone mechanizmy zależności. Ludzie często rezygnujący  z własnych potrzeb i wartości, którzy  wypalają się po kilku latach. Z drugiej strony  doceniamy fakt, że firmy i korporacje dają ludziom pracę, która jest wartością społeczną. Co zrobić żeby nie rezygnować z pracy ale realizować w niej cele osobiste i zawodowe.

W naszej historii w Firmie pojawia się „Nowa” menedżerka, która nie potrafi wejść w system , gdyż on ją odrzuca. Rozsypuje jej się życie rodzinne i zostaje sama. Technika Teatru Forum pozwala zobaczyć z krzesełka widza cały system i  zaangażować się w jego naprawianie. Widzowie ujawniają  ukryte interesy pracowników, doceniają sprzymierzeńców menedżerki, pomagają jej podejmować świadomie decyzję, wskazują konieczność działań liderów i menedżerów w firmie w momentach zmiany pracowników. Wchodzą na scenę wskazując, że można diametralnie zmienić  historię komunikując się (werbalnie i niewerbalnie) w sposób asertywny równocześnie realizując zadania.

Pokazując sytuacje, które dzieją się w firmie dajemy uczestnikom spektakli możliwość identyfikacji własnych potrzeb i wartości oraz świadomego działania w ustalonym przez nich celu indywidualnym i zespołowym, sprawdzają strategii działania, zachowując się często inaczej niż zwyklei. Doświadczają relacji na scenie, emocjonują się historią, wyciągają z niej wnioski do rzeczywistości.