Do góry

Projekt

Karty podstawowe

"Projekt - Życie"
Warszawa, Polska

Departament Teatru Forum działający przy Stowarzyszeniu Praktyków Dramy STOP-KLATKA stworzył spektakl ,,Projekt: Życie” poruszający tematykę work-life balance w życiu osób działających w organizacjach pozarządowych. Premiera odbyła się 11.09.

Kolaż codzienności: projekt, bliscy, szkolenie, odpoczynek, biuro, sport, pisanie projektu, podróże, sprawozdanie, hobby, jeszcze jedno sprawozdanie i jeszcze … uff czy doba ma na pewno tylko 24 godziny? Gdzie jest mój punkt równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym? Co jest dla mnie najważniejsze? Grupa osób związanych z Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA postawiła sobie powyższe pytania i wyruszyła na poszukiwanie równowagi. Rezultaty swojej wyprawy przedstawili w formie spektaklu Teatru Forum.
Teatr Forum jest interaktywną metodą składającą się z dwóch części. Na początku widownia zapoznaje się z losami głównego bohatera. Jego historia zatrzymuje się w momencie sytuacji kryzysowej. Wtedy osoba prowadząca spektakl – joker zaprasza do wspólnej dyskusji na temat problemu i tego, co główny bohater mógłby zrobić, by go rozwiązać. Widzowie w tej części mogą na scenie wypróbować swoje pomysły poprzez wcielenie się w rolę protagonisty. Inspirują się nawzajem i wspólnie wyciągają wnioski.
Poprzez spektakl ,,Projekt –Życie” stworzona została przestrzeń dla wszystkich zainteresowanych tematyką poszukiwania równowagi w życiu do otwartej i wspólnej dyskusji.
Jak mówił twórca Teatru Forum Augusto Boal: ,,Teatr to rodzaj wiedzy – a powinien i może być narzędziem zmian społecznych. Może pomóc nam kształtować swoją przyszłość jeśli nie chcemy na nią po prostu czekać”.