Do góry

Organizacja

Stowarzyszenie Praktyków Dramy Stop-Klatka
stowarzyszenie@stop-klatka.org.pl
739 014 400

Misją Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA jest tworzenie przestrzeni do dialogu i pozytywnej zmiany społecznej poprzez wykorzystanie i uczenie metody dramy stosowanej.

Wykorzystujemy dramę w obszarach takich jak edukacja, profilaktyka, rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, przeciwdziałanie dyskryminacji i budowanie kapitału społecznego. Od 2002 roku zrealizowaliśmy 75 projektów dramowych, docierając do ponad 35 tysięcy osób. 

Zajmujemy się również popularyzowaniem, promowaniem i uczeniem metody dramy stosowanej. Przeprowadziliśmy szkolenia z pracy dramą dla ponad 2 500 osób, zorganizowaliśmy trzy międzynarodowe konferencje dramowe, wydaliśmy trzy publikacje o wykorzystaniu dramy we wprowadzaniu zmiany społecznej, prowadzimy Szkołę Dramy Stosowanej oraz certyfikację trenerów i superwizorów dramy.
Siłą Stowarzyszenia są ludzie, którzy łączą nastawienie na zmianę społeczną i kompetencje w wielu obszarach tematycznych z wiedzą o dramie i o pracy z grupami i społecznościami. W Stowarzyszeniu działają psycholożki, pedagodzy, politycy społeczni i resocjalizatorzy, socjolodzy, teatrolożki, trenerki i coache, mediatorka, dziennikarka, choreografka, specjalistki od praw człowieka, animatorzy, aktorki i aktorzy, terapeutki, studenci i studentki – w tym także osoby, które odbyły roczne studia dramy na Uniwersytecie w Exeter, w Wielkiej Brytanii.